Elibelinde Tarım - Organik Kuşkonmaz

Türkçe’de “kuşkonmaz” diye adlandırdığımız ‘asparagus’un ilk görüldüğü yer, anavatanı olarak DOĞU AKDENİZ ve ANADOLU COĞRAFYASI gösteriliyor. Mısır ve Romalıların da müdavimi oldukları kuşkonmazı Yunanlılar, doğada kendi kendine bittiği gibi yerken, Romalılar özel olarak yetiştiriyordu.

Kuşkonmazın Avrupa ‘mutfak başkenti’ Paris’e ilk gelişi, bu ürüne büyük bir muhabbet duyan XIV. Louis dönemindedir. 16. yy’dan itibaren Fransa ve İngiltere’de ünü artmış, ardından Amerika’ya kadar ulaşmıştır. Damak tadı meraklıları için vazgeçilmez bir lezzet halini almıştır.

Yeşil kuşkonmaz öncelikli olarak antioksidan ve folik asit yönünden zengin; A, B1, B2, B6 ve C vitaminleri kaynağı, bol lifli bir sebzedir. Fosfor ve potasyum içerir. Vücut sistemlerinizde detoks görevi görür; anti-aging yani yaşlanma karşıtı özelliği vardır. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardım eder. Ayrıca sinirlilik, yorgunluk ve depresyon tedavisinde yardımcı olur. Çok lifli bir sebze olan kuşkonmazın düzenli tüketimi, bağırsak hareketliliğini arttırır, tüm sindirim sisteminizi temizler.


Benzer Ürünler

Tüm Ürünler Kuzu Ürünleri Dana Ürünleri Şarküteri Ürünleri Bebek Ürünleri Mini Porsiyonlar Köfte Ürünleri Sakatat Ürünleri Mangal Ürünleri Etin Yanında Avantajlı Paketler Nebyan Mutfak Nebyan Kiler Süt Ürünleri Tavuk Ürünleri
kapat
Yeniliklerimiz ve özel indirimlerimizden haberdar olmak için
E-bültenimize abone olun.


0 (850) 305 33 55 Mesaj Yaz
Nebyan Doğal Güvenlik Özellikleri

© 2021 Tüm hakları saklıdır.Stok durumu için bölge seçin

Ürünleri göndereceğimiz bölgeyi seçin.