Salep

  • 35 g

Salep bitkisi doğada kendiliğinden yetişen bir bitkidir. Yaylaların aşağılarında, ormanların içinde, hiç umulmadık yerlerde karşınıza salep bitkileri çıkabilir. Özellikle ormanların içinde koyunlarını güden çobanlar bu bitkilerin yerini bilir, doğadan toplarlar.

Doğada kendiliğinden yetiştiği gibi, doğal döngüsünde, hiçbir tarım ilacı kullanmadan, kontrollü olarak Samsun’un 19 Mayıs ve Bafra ilçelerinde salep bitkisinin üretimi yapılıyor. 

Biz de hem sizlere doğanın bu güzel hediyesini sunmak hem de salep üreticilerinin üretimine katkıda bulunmak için Kızılırmak Deltası’nın Kuş Cenneti kıyılarındaki üreticilerimizden saleplerimizi temin ettik, kuruttuk ve toz haline getirdik.

Yapmanız gereken tek şey pişirdiğiniz 1 litre süte 4 gr. salep ve istediğiniz miktarda şeker katmak (20-40 gr. veya bal). Pişmiş süte karışımı dökerek kısık ateşte 15-20 dk. karıştırmak. 

Gerçek salepin tadını sizlere sunduğumuz ve bölgemizdeki salep üretiminin gelişmesine katkıda bulunduğumuz için çok mutluyuz..


Benzer Ürünler

Tüm Ürünler Kuzu Ürünleri Dana Ürünleri Şarküteri Ürünleri Bebek Ürünleri Mini Porsiyonlar Köfte Ürünleri Sakatat Ürünleri Mangal Ürünleri Etin Yanında Avantajlı Paketler Nebyan Mutfak Nebyan Kiler Süt Ürünleri
kapat
Yeniliklerimiz ve özel indirimlerimizden haberdar olmak için
E-bültenimize abone olun.


0 (850) 305 33 55 Mesaj Yaz
Nebyan Doğal Güvenlik Özellikleri

© 2021 Tüm hakları saklıdır.Stok durumu için bölge seçin

Ürünleri göndereceğimiz bölgeyi seçin.