Zerdeçal Karabiber Baharat Karışımı
Zerdeçal Karabiber Baharat Karışımı

Annem Denetimde - Zerdeçal Karabiber Karışımı

  • 70 g

Özellikle kemik suyuna, et ve mercimek yemeklerine çok yakışan, aynı zamanda sayısız sağlık faydası bulunan zerdeçalın faydalarını arttırmak için karabiberle beraber tüketimi öneriliyor. İltihap baskılayıcı, ağrı azaltıcı, Alzheimer önleyici ve anti kanserojen özellikleri tüm dünyaca biliniyor. Diyetisyen ve Baş Denetçi Gülden Kılınç zerdeçal- karabiber karışımını şöyle kullanmamızı öneriyor: 

Zerdeçal ve Karabiberi yemeğin altını kapatmaya yakın ilave etmelisiniz. Bunun dışında Karabiber ve Zerdeçal karışımını zeytinyağ ile kısık ateşte hafif ısıtıp her türlü besinin içine karıştırıp da tüketebilirsiniz ya da direk zerdeçal ve karabiberi kullanabilirsiniz tercih sizin. Bu karışımı başka nerelerde kullanabilirsiniz?

*İlikli kemik suyuna, köftelerinize ekleyebilirsiniz. Yapılan bilimsel bir çalışmada Zerdeçal tozuna karabiber ilavesinin, pişirmeden önce et köftesine eklendiğinde hamburger etinde lipit peroksidasyonunu önemli ölçüde azalttığı tespit edilmiştir.

* Ballı karışımlar yapabilirsiniz. Soslarda kullanabilirsiniz. Omletinize ekleyebilirsiniz. 

*Zeytinyağı, ghee ve kuyruk yağı, Hindistan cevizi yağına ilave edebilirsiniz. 

 


Benzer Ürünler

Tüm Ürünler Kuzu Ürünleri Dana Ürünleri Şarküteri Ürünleri Bebek Ürünleri Mini Porsiyonlar Köfte Ürünleri Sakatat Ürünleri Mangal Ürünleri Etin Yanında Avantajlı Paketler Nebyan Mutfak Nebyan Kiler Süt Ürünleri
kapat
Yeniliklerimiz ve özel indirimlerimizden haberdar olmak için
E-bültenimize abone olun.


0 (850) 305 33 55 Mesaj Yaz
Nebyan Doğal Güvenlik Özellikleri

© 2021 Tüm hakları saklıdır.Stok durumu için bölge seçin

Ürünleri göndereceğimiz bölgeyi seçin.