Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.
Kırsalda Kalkınma, Kentlerde Gerçek Gıda
  1. Ana Sayfa
  2. Kuru Yeşil Organik Seylan Toz Tarçın 150g
on-2.jpg

Kuru Yeşil Organik Seylan Toz Tarçın 150g

₺80,00150 g

Organik Seylan Toz Tarçın Nedir ve Nasıl Üretilir?
 
Tarçın, defne ailesine ait, yaprak dökmeyen ağaçların Cinnamomum cinsinin çeşitli türlerinin kabuğundan gelen eski bir baharattır. En popüler tarçın türleri Sri Lanka ve Çin'e özgüdür. Kuru Yeşil organik seylan tarçın, Sri Lanka'dan sizler için en yüksek kalite standartlarında getirilmiştir.
 
Seylan tarçın, yüksek kaliteli, çok değerli bir baharattır. Yağının %50-63'ü arasında hafif lezzetini açıklayan sinnamaldehit bulunur.
 
Aktar ve marketlerden temin edilen cassia tarçın, kumarin içerir. Bu, büyük miktarlarda veya uzun süre alındığında karaciğer için toksik olabilir. Seylan tarçın, içinde daha az miktarda kumarin içerir, bu da onu daha güvenli kılar.
 
Organik Seylan Toz Tarçın Faydaları Nelerdir?
 
Seylan tarçın, insülin benzeri aktiviteyi uyarır. Vücuttaki insülin direncini azaltır. Bu, karaciğerde glikozun metabolize olmasına yardımcı olur.
 
Seylan tarçın, sentetik insülin tedavisine alternatif arayan insanlar için umut verici bir tedavi yöntemidir. Tarçını insülin dengeleyici olarak kullanmak için günde en az 120 miligram (mg) tavsiye edilir. 
 
Seylan tarçın içerdiği anti-enflamatuar, antioksidan ve antimikrobiyal etkiler ile bağışıklık sağlığınızı destekler. Antioksidan enzim aktivitesini artırdığını gösteren bir çalışmanın parçasıdır. Bu, belirli kanser türlerini önleyebileceği veya tedavi edebileceği anlamına gelir. Onkoloğunuzla danışmadan kanserinizi tedavi etmek için tarçın denememelisiniz!!!    
 
Düzensiz veya adet görmeme, gebe kalma sorunları, saç incelmesi ve fazla yüz ve vücut kıllarının tümü hormonal dengesizliğin belirtileridir. Kuru Yeşil Organik Seylan Toz Tarçın, hormonal dengeyi yeniden kazanma ve normal halinize dönmenize yardımcı olma gücüne sahiptir.
 
American Journal of Obstetrics and Gynecology'de (2014) yayınlanan bir çalışmada, tarçın kullanan polikistik over sendromu kadınlar, plasebo alan kadınlara kıyasla adet döngülerinin daha düzenli olduğunu bulmuşlardır. Antreman sonrası hamlığınız bitkinliğiniz geçmesine yardımcı olur. O yüzden antreaman sonrası shakenizi içine bir çay kaşığı ekleyin ve çalışmaya başlayın
 
Organik Seylan Toz Tarçın Nasıl Kullanılır?
 
Çalkala: İçme suyuna, meyve sularına, çay ve kahvelere ekleyerek tüketebilirsiniz  
 
Karıştır: Özenle hazırladığınız smoothielerinize ekleyebilirsiniz, süt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.
 
Tarifler Yap: Her türlü kurabiye, kek ve ekmek tariflerinize ekleyebilirsiniz

guvenlik© 2024 Her hakkı saklıdır.