HAKKIMIZDAHikayemiz

Bizim hikayemiz, Karadeniz’in dağlarında başlayıp o dumanlı yaylaların çimeninde koşturuyor ve gürül gürül akan azgın derelerinde çağlıyor.

Bizim hikayemiz İstanbul'da bir plaza katında farklı bir yaşam arayışıyla başlamıyor. Bizim hikayemiz yaylalarda yüzyıllardır anlatılan bir hikaye. Yüksek dağlarda, ülkenin en zorlu coğrafi koşullarından birinde, insanların doğayla iç içe hayatta kalma hikayesi. Nesillerdir sürdürülen bir yaylacılık geleneğinin hikayesi. Kendimizi bu hikayenin merkezine koyamayacağımızı biliyoruz. Biz sadece dedelerimizden gelen bu hikayeleri sizlere anlatıyoruz. Bizden sonra da, özgürce akan derelerimiz gibi bu hikayeler de gelecek nesillere aksın istiyoruz. 

Haziran 2014’de kurduğumuz Nebyan Doğal ile dedelerimizden kalan mirasımıza sahip çıkıyoruz.

Karadeniz yaylalarında yüzyıllardır dedelerimiz tarafından devam ettirilen yaylacılığı, doğal hayvancılığı size tanıtıyoruz. Bölgedeki hayvancılığın hak ettiği yere gelmesi için, Karayaka koyunumuzun korunması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Selamlar

Nazlı&İbrahim


Nebyan Doğal

Yaylada gezen Karayaka’dır.
Sürünün başındaki çobandır.
Karadeniz’e kavuşan deredir.
Yayladaki dumandır.
Dinlediğimiz hikayelerdir, türkülerdir.
Bizim içine doğdumuz hayat tarzıdır.

Nasıl Çalışıyoruz?

Et fazlasıyla hassas bir gıdadır. Hayvanın yetiştirilmesi kadar, kesildiği koşullar, etin lojistiği, üretim ve paketlenmesi sağlığınızı doğrudan etkiler. Sipariş verdiğiniz etleri, kendi tesisimizde hijyenik koşullarda hazırlayıp, soğuk hava zincirini bozmadan taze olarak sizlere ulaştırıyoruz.

İstanbul içi Pazartesi - Cumartesi günleri arası dağıtım yapıyoruz. Beykoz bölgesine her gün dağıtımımız var. 

Siparişinizi verirken alternatif teslimat günleri içinden seçim yapabilirsiniz. Teslimat  saati alamıyoruz, alternatif adres rica ediyoruz.

İSTANBUL TESLİMAT GÜNLERİ*

Pazartesi
Beykoz, Ataşehir, Çekmeköy, Kadıköy, Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Pendik, Kartal,Beşiktaş, Beyoğlu, Kağıthane, Sarıyer, Şişli

Salı


Beykoz, Ataşehir, Çekmeköy, Kadıköy, Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Beşiktaş, Beyoğlu, Kağıthane, Sarıyer, Şişli, Eyüp

Çarşamba
Avcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Bağcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Eminönü, Esenler, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Küçükçekmece, Sultangazi, Zeytinburnu

Perşembe

Beykoz, Ataşehir, Çekmeköy, Kadıköy, Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe,Beşiktaş, Beyoğlu, Kağıthane, Sarıyer, Şişli, Eyüp

Cuma

Beykoz, Tuzla, Kartal, Pendik, Ataşehir, Çekmeköy, Kadıköy, Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Beşiktaş, Beyoğlu, Kağıthane, Sarıyer, Şişli

Cumartesi
Beykoz,  Ataşehir, Çekmeköy, Kadıköy, Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe,Beşiktaş, Beyoğlu, Kağıthane, Sarıyer, Şişli

* Haftalık teslimat günlerinde değişiklik yapmamız durumunda siparişinizi verirken seçebileceğiniz teslimat günü alternatifleri yukarıdaki tablodan farklı olabilir.

Yerel Üreticilerimiz

Kendi sürülerimiz dışında Samsun’dan Giresun’a kadar Karadeniz’in farklı yaylalarında yerel üreticilerle beraber çalışıyoruz.

Standartlarımıza uyan üreticilerle kurduğumuz birlik sayesinde istediğimiz sayıda ve doğallıktaki hayvanı temin edebiliyoruz. Üreticilerimiz de geleneksel hayvancılığa devam edip yaylacılık kültürünü yaşatabiliyor.

Bölgemizde nesillerdir hayvancılık yapan, geleneksel hayvancılık bilgisine sahip, kendi ağılı boş duran çok sayıda yetiştirici arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız maddi imkansızlıklardan dolayı hayvan sayılarını arttıramıyor. Tanıdığımız, bizimle çalışabilecek yeterlilikte olan yetiştiricileri seçiyoruz ve onlarla birer sözleşme yapıyoruz. Bu sözleşmeye göre yetiştiricinin boş kapasitesiyle uyumlu sayıda hayvanı alıyor ve yetiştiriciye teslim ediyoruz. Tüm masraflar bize ait. Yetiştirici bizim hayvanlarımıza barınma ve bakım sağlıyor. Yaylasını, ağılını, kışlağını paylaşıyor. Bu sistem sayesinde biz tek başımıza yetiştirebileceğimiz hayvan sayısının kat kat üstüne çıkabiliyoruz. Hayvancılık kitaplarında bile olmayan bilgi ve tecrübeye sahip olan yetiştiricilerimizi ekibe katarak onların dedelerinden aldıkları bu bilgilerin boşa gitmemesini sağlıyoruz.

Ekibimiz

Siparişlerinizin alınmasından paketinizin evinize teslimatına kadar olan her adımın arkasında kuvvetli ve işini seven bir ekip var. Etlerimizin doğallığı kadar operasyonel süreçlerimizin de kusursuz olması için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Tesisimiz

Beykoz, Riva’daki tesisimizi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın standartlarına uygun şekilde Ekim 2015’de faaliyete geçirdik.

Sahip olduğumuz son teknoloji ekipmanlar sayesinde müşterilerimizin bütün özel isteklerini karşılayabiliyoruz. Tesisimiz Beykoz İlçe Tarım tarafından yapılan bütün denetimlerden en yüksek derece ile geçmiştir. Tesisimiz İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları, hijyen uzmanları ve gıda denetimcileri tarafından düzenli olarak denetlenmekte, tüm çalışmalarımız veteriner hekim kontolünde yapılmaktadır.

Samsun’da helal sertifikalı kesimhanelerde karkas hale getirdiğimiz etler soğuk hava aracımızla Beykoz’daki tesisimize getiriliyor. Dinlenme süresi bittikten sonra etlerimiz işleniyor. Hazırlanan ürünler kırmızı ete sağlık bakımından en uygun paket cinsi MAP ambalajlara konularak sizlere ulaştırılıyor. Özel MAP makinası sayesinde etlerimizi klasik plastikle temas ettirmeden sizlere en sağlıklı şekilde ulaştırabiliyoruz.

Yeniliklerimiz ve özel indirimlerimizden haberdar olmak için
E-bültenimize abone olun.

Nebyan Doğal Güvenlik Özelliklerikapat