Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.
Kırsalda Kalkınma, Kentlerde Gerçek Gıda
  1. Ana Sayfa
  2. Kuru Yeşil Organik Ham Kakao 150g
on.jpg

Kuru Yeşil Organik Ham Kakao 150g

₺150,00150 g

Organik Ham Kakao Nedir ve Nasıl Üretilir?
Kakaonun ilk olarak Orta Amerika’nın Maya uygarlığı tarafından kullanıldığı düşünülmektedir. 16. yüzyılda İspanyollar tarafından Avrupa’ya tanıtıldı ve hızla sağlığı geliştiren bir ilaç olarak popüler hale geldi. Kakao, azaltılmış iltihaplanma ve iyileştirilmiş kolesterol seviyeleri dahil olmak üzere önemli sağlık yararları olan polifenoller bakımından zengindir.
 
Ham Kakao Faydaları Nelerdir?
 
Neal’s Yard Remedies’teki bitki uzmanı Tipper Lewis, HuffPost UK Lifestyle’a şunları söylüyor: “Kakao, bir numaralı magnezyum kaynağı gibi görünüyor. Magnezyum, beyin kimyasını dengeler, güçlü kemikler oluşturur ve kalp atışlarını ve kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur.”
Bu gibi yüksek antioksidan seviyeleri, serbest radikallerin oluşmasını önleyerek kardiyovasküler ve sinir sistemini destekler.
Araştırmalar, kakaonun, nitrik oksit seviyelerini ve kan damarı işlevini iyileştirerek kan basıncını düşüren flavanoller açısından zengin olduğunu ortaya koyuyor.
Ham kakao tozu, stres seviyelerini azaltarak ve sakinliği, hoşnutluğu ve genel psikolojik iyiliği geliştirerek ruh hali ve depresyon semptomları üzerinde bazı olumlu etkiler gösterebilir.
 
Organik Ham Kakao Nasıl Kullanılır?
Çalkala: Daha zengin ve çikolatalı bir tat vermek için favori sağlıklı smoothie tarifinize eklenebilir
Karıştır: Besleyici bir karışımın parçası olarak diğer süper gıda maddeleriyle karıştırmayı deneyebilirsiniz
Tarifler Yap: Tüm tatlı pişirme tarifleri için kullanabilirsiniz,

guvenlik© 2024 Her hakkı saklıdır.