Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.
Kırsalda Kalkınma, Kentlerde Gerçek Gıda
suru.jpg

Yerel Üreticilerimiz

Kendi sürülerimiz dışında Samsun’dan Giresun’a kadar Karadeniz’in farklı yaylalarında yerel üreticilerle beraber çalışıyoruz.

Standartlarımıza uyan üreticilerle kurduğumuz birlik sayesinde istediğimiz sayıda ve doğallıktaki hayvanı temin edebiliyoruz. Üreticilerimiz de geleneksel hayvancılığa devam edip yaylacılık kültürünü yaşatabiliyor.

Bölgemizde nesillerdir hayvancılık yapan, geleneksel hayvancılık bilgisine sahip, kendi ağılı boş duran çok sayıda yetiştirici arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız maddi imkansızlıklardan dolayı hayvan sayılarını arttıramıyor. Tanıdığımız, bizimle çalışabilecek yeterlilikte olan yetiştiricileri seçiyoruz ve onlarla birer sözleşme yapıyoruz. Bu sözleşmeye göre yetiştiricinin boş kapasitesiyle uyumlu sayıda hayvanı alıyor ve yetiştiriciye teslim ediyoruz. Tüm masraflar bize ait. Yetiştirici bizim hayvanlarımıza barınma ve bakım sağlıyor. Yaylasını, ağılını, kışlağını paylaşıyor. Bu sistem sayesinde biz tek başımıza yetiştirebileceğimiz hayvan sayısının kat kat üstüne çıkabiliyoruz. Hayvancılık kitaplarında bile olmayan bilgi ve tecrübeye sahip olan yetiştiricilerimizi ekibe katarak onların dedelerinden aldıkları bu bilgilerin boşa gitmemesini sağlıyoruz.

guvenlik© 2024 Her hakkı saklıdır.