Eti Tavada Kurutmayın!

Basit şekilde eti tavada nasıl pişirmek gerektiğini öğrenmek gerekiyor.

Malzemeler
 • Nebyan doğal Eti
 • Döküm Tava
 • Yağ
 • Tuz
 • Karabiber

Nasıl Pişirilir ?
 • Marinasyon tariflerinden, farklı farklı fırında et yemek tariflerinden önce en basit şekilde eti tavada nasıl pişirmek gerektiğini öğrenmek gerekiyor.
 • Millet olarak ne yazık ki eti fazla kuruttuğumuz bir gerçek. Ama bu üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun değil.
 • Mis gibi antrikotları, bonfileleri tavada pişirirken kurutmaktan bıktınız mı? Evdekileri etin kuruluğundan şikayet mi ediyor? Aslında Steakhouselarda size servis edilen sulu sulu etleri pişirmek hiç de zor değil. Zor olan kaliteli eti seçebilmek. E Nebyan Doğalcıların da böyle bir sorunu olmadığına göre gerisi çok basit
 • Öncelikle önerimiz et pişirmek için bir tane döküm tava almanızdır. Döküm tava daha sağlıklıdır ve etlerin çok daha doğru şekilde pişmesini sağlar.
 • Etin yüzeyine zeytinyağı, tuz ve isterseniz karabiber sürün ve ovarak yedirin. İyice yedirdikten sonra eti oda sıcaklığında 10-15 dakika bekletin. Bu arada tavanızı yüksek ateşte iyice ısındırın. Elinizi tavaya yaklaştırdığınızda sıcaklığı hissedin.
 • Tavanın altını kısmadan etinizi tavaya atın. Cosss sesi gelsin. 1 dk kadar bir yüzünü 1 dk kadar öbür yüzünü yüksek ateşte pişirin. (Mühürleme dedikleri bu oluyor).
 • Ateşi orta dereceye alın her iki yüzeyini de 2-3 dk isteğinize göre pişirin. Tavadan aldıktan sonra 1 dk kadar bıçak dokundurmadan bekletin.
 • Etiniz hazır, bu kadar basit. Sulu sulu kimse şikayet etmeden yesin şimdi.

Marinasyon tariflerinden, farklı farklı fırında et yemek tariflerinden önce en basit şekilde eti tavada nasıl pişirmek gerektiğini öğrenmek gerekiyor.

Millet olarak ne yazık ki eti fazla kuruttuğumuz bir gerçek. Ama bu üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun değil.

Mis gibi antrikotları, bonfileleri tavada pişirirken kurutmaktan bıktınız mı? Evdekileri etin kuruluğundan şikayet mi ediyor? Aslında Steakhouselarda size servis edilen sulu sulu etleri pişirmek hiç de zor değil. Zor olan kaliteli eti seçebilmek. E Nebyan Doğalcıların da böyle bir sorunu olmadığına göre gerisi çok basit

Öncelikle önerimiz et pişirmek için bir tane döküm tava almanızdır. Döküm tava daha sağlıklıdır ve etlerin çok daha doğru şekilde pişmesini sağlar.

Etin yüzeyine zeytinyağı, tuz ve isterseniz karabiber sürün ve ovarak yedirin. İyice yedirdikten sonra eti oda sıcaklığında 10-15 dakika bekletin. Bu arada tavanızı yüksek ateşte iyice ısındırın. Elinizi tavaya yaklaştırdığınızda sıcaklığı hissedin.

Tavanın altını kısmadan etinizi tavaya atın. Cosss sesi gelsin. 1 dk kadar bir yüzünü 1 dk kadar öbür yüzünü yüksek ateşte pişirin. (Mühürleme dedikleri bu oluyor).

Ateşi orta dereceye alın her iki yüzeyini de 2-3 dk isteğinize göre pişirin. Tavadan aldıktan sonra 1 dk kadar bıçak dokundurmadan bekletin.

Etiniz hazır, bu kadar basit. Sulu sulu kimse şikayet etmeden yesin şimdi.

Sulu sulu pişirebileceğiniz etlere bir göz atın Dana Bonfile, Dana Antrikot, Dana Biftek, Kuzu Külbastı

İlgili ürün satın alın


Diğer Yemek Tariflerimiz

kapat
Yeniliklerimiz ve özel indirimlerimizden haberdar olmak için
E-bültenimize abone olun.


0 (850) 305 33 55 Mesaj Yaz
Nebyan Doğal Güvenlik Özellikleri

© 2021 Tüm hakları saklıdır.Stok durumu için bölge seçin

Ürünleri göndereceğimiz bölgeyi seçin.