Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.
Kırsalda Kalkınma, Kentlerde Gerçek Gıda

Kalın Steakler Nasıl Pişirilmeli?

Kalın Steakler Nasıl Pişirilmeli?

Gelin işi bir üst seviyeye taşıyalım, hem de çok pratik ve basit şekilde.

Malzemeler
  • Dana Pirzola, New York Steak veya Dana T-Bone
  • Tuz
  • Karabiber
  • Zeytinyağı
  • Kekik

Nasıl Pişirilir ?
  • Sevgili Nebyancılar bonfile, biftek, külbastı, antrikot gibi etleri tavada kurutmadan sulu sulu pişirebiliyor. Peki steakhouselarda servis edilen New York Steakler, T-Bone Steakler yani kalın kalın ızgaralık etleri nasıl pişirmeli? Gelin işi bir üst seviyeye taşıyalım hem de çok pratik ve basit şekilde.
  • Kalın steakler görüntü olarak insanı korkutabilir. Bu etler sadece mangal kömüründe hakkıyla pişer gibi de düşünebilirsiniz. Ama hiç öyle değil. Çok basit! İnce ızgaralık etlerde olduğu gibi steakleri kekik, tuz, zeytinyağı, dilerseniz de karabiberle ovun ve iyice yedirin. Önerimiz 5-8 saat kadar marine etmeniz. Etleri marine sosunu iyice yerdirdikten sonra buzdolabına koyun. Dinlendirdiğiniz etleri buzdolabından çıkardıktan sonra, 15 dakika da oda sıcaklığında bekletin.
  • Döküm tavanızı iyice ısıtın, elinizi tavaya yaklaştırdığınızda sıcaklığı elinizde hissedin. Tava iyice ısındıktan sonra etleri tavaya atın cossss sesi çıksın, dumanlar yükselsin, bir dakika bir yüzünü bir dakika diğer yüzünü pişirin (mühürleyin).
  • Eti önceden 200 derece ısıtılmış fırına koyun. 15 dk. kadar fırında pişirin. Fırından çıkarın, sofraya koymadan 1-2 dk. bekletin ve servis edin. İşte Arjantinliler gibi ustaca bir steak hazırladınız. Hem de işin içine fırın katıp değişiklik de yaptınız. Bu kadar kolay!

Sevgili Nebyancılar bonfile, biftek, külbastı, antrikot gibi etleri tavada kurutmadan sulu sulu pişirebiliyor. Peki steakhouselarda servis edilen New York Steakler, T-Bone Steakler yani kalın kalın ızgaralık etleri nasıl pişirmeli? Gelin işi bir üst seviyeye taşıyalım hem de çok pratik ve basit şekilde.

Kalın steakler görüntü olarak insanı korkutabilir. Bu etler sadece mangal kömüründe hakkıyla pişer gibi de düşünebilirsiniz. Ama hiç öyle değil. Çok basit! İnce ızgaralık etlerde olduğu gibi steakleri tuz, zeytinyağı, dilerseniz de karabiberle ovun ve iyice yedirin, 15 dakikada bu oda sıcaklığında bu halde bekletin.

Döküm tavanızı iyice ısıtın, elinizi tavaya yaklaştırdığınızda sıcaklığı elinizde hissedin. Tava iyice ısındıktan sonra etleri tavaya atın cossss sesi çıksın, dumanlar yükselsin, bir dakika bir yüzünü bir dakika diğer yüzünü pişirin (mühürleyin).

Eti önceden 200 derece ısıtılmış fırına koyun. 15 dk. kadar fırında pişirin. Fırından çıkarın, sofraya koymadan 1-2 dk. bekletin ve servis edin. İşte Arjantinliler gibi ustaca bir steak hazırladınız. Hem de işin içine fırın katıp değişiklik de yaptınız. Bu kadar kolay!

Bu tarifle pişirebileceğiniz etler için New York Steak , Dana Pirzola , Dana T-Bone Steak

İlgili ürün satın alın

guvenlik© 2024 Her hakkı saklıdır.