Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.
Kırsalda Kalkınma, Kentlerde Gerçek Gıda

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş

Bebeğinizin anne sütü dışında artık ek gıda almasının gerektiği o dönem ebeveynler için hem çok heyecanlı hem de biraz endişeli bir dönemdir.

Doğduğu andan itibaren tüm ihtiyaçlarını anne sütü yada mamalardan sağlayan bebeğiniz artık yeni tatlara hazır bir şekilde beklemektedir. Peki ek gıdaya geçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle ek gıdaya geçişte gıda içeriği, hijyeni ve ek gıdaya geçiş zamanının doğru ayarlanması çok önemlidir.

Bebeğinize tüm gıdaları yeni tanıtacağınız için az porsiyonlar ve zaman olarak ise uzun zamana yayarak başlanmalıdır.

Besin değeri yüksek, enerji veren gıda ürünleri bebeğiniz için çok önemlidir. Bebeğinizin yeni gıdalara yabancı olduğu unutulmamalı ve sevdirerek gıda verilmesi gerekmektedir.

Ek gıdaya başlandığı 6. Ayda ilk olarak bebeğe demir oranı yüksek, tahıl, et ve sebze gibi gıdaların verilmesi daha uygun görülür.

Verilen gıdaların temiz içerikli, organik, katkı maddesi içermeyen gıda olması henüz bedenine yeni gıda alan ve bu duruma alışmaya çalışan bebeğiniz için çok önemlidir. 6. Aydan itibaren özellikle demir ihtiyacı olan bebekler için et tüketimi çok önemli ve dikkat gerektiren bir konudur. Nebyan Doğal etlerini üretiminde hiçbir katkı maddesi kullanmadığımız için bebeklerinize ek gıdaya geçiş döneminde gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz.

Ek gıda bir süreçtir, bebeğinizin gıdalara alışması, tat mekanizmasının gelişmesi zaman alacaktır. Bu dönemi keyfini çıkararak ve uzun vadeye yayarak geçirmeniz hem sizin hem de bebeğinizin mutluluğu  için çok önemlidir.

Sitemizdeki Nebyan bebek ürünlerini incelemek için tıklayınız.

 

guvenlik© 2024 Her hakkı saklıdır.