Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.
Kırsalda Kalkınma, Kentlerde Gerçek Gıda

Biftek Nasıl Pişirilir?

Dana biftek en pratik ve en lezzetli etlerin başında geliyor. Biftek kontrfileden yapıldığı için bonfileye göre fiyatı daha uygundur, ancak bonfilenin yumuşaklığında olmaz. O yüzden bifteği yumuşacık sulu sulu pişirmekte, kurutup sert bir et yapmakta elinizde. En basit şekilde yazdık, deneyin kesin sonuç alacaksınız.

Öncelikle önerimiz bifteği pişirmek için bir tane döküm tava almanızdır. Döküm tava daha sağlıklıdır ve etlerin çok daha doğru şekilde pişmesini sağlar.

Bifteğin yüzeyine zeytinyağı, tuz ve isterseniz karabiber sürün ve ovarak yedirin. İyice yedirdikten sonra bifteği oda sıcaklığında 10-15 dakika bekletin. Bu arada tavanızı yüksek ateşte iyice ısındırın. Elinizi tavaya yaklaştırdığınızda sıcaklığı hissedin.

Tavanın altını kısmadan bifteği tavaya atın. Cosss sesi gelsin. 1 dk kadar bir yüzünü 1 dk kadar öbür yüzünü yüksek ateşte pişirin. (Mühürleme dedikleri bu oluyor).

Ateşi orta dereceye alın, bifteğin her iki yüzeyini de 2-3 dk isteğinize göre pişirin. Tavadan aldıktan sonra 1 dk kadar bıçak dokundurmadan bekletin.

Bifteğinizi sulu sulu pişirdiniz. Elinize sağlık.

guvenlik© 2024 Her hakkı saklıdır.