Zerdeçal Karabiber Baharat Karışımı

Zerdeçal Karabiber Karışımı

Özellikle kemik suyuna, et ve mercimek yemeklerine çok yakışan, aynı zamanda sayısız sağlık faydası bulunan zerdeçalın faydalarını arttırmak için karabiberle beraber tüketimi öneriliyor. İltihap baskılayıcı, ağrı azaltıcı, Alzheimer önleyici ve anti kanserojen özellikleri tüm dünyaca biliniyor. Diyetisyen ve Baş Denetçi Gülden Kılınç zerdeçal- karabiber karışımını şöyle kullanmamızı öneriyor: 

Zerdeçal ve Karabiberi yemeğin altını kapatmaya yakın ilave etmelisiniz. Bunun dışında Karabiber ve Zerdeçal karışımını zeytinyağ ile kısık ateşte hafif ısıtıp her türlü besinin içine karıştırıp da tüketebilirsiniz ya da direk zerdeçal ve karabiberi kullanabilirsiniz tercih sizin. Bu karışımı başka nerelerde kullanabilirsiniz?

*İlikli kemik suyuna, köftelerinize ekleyebilirsiniz. Yapılan bilimsel bir çalışmada Zerdeçal tozuna karabiber ilavesinin, pişirmeden önce et köftesine eklendiğinde hamburger etinde lipit peroksidasyonunu önemli ölçüde azalttığı tespit edilmiştir.

* Ballı karışımlar yapabilirsiniz. Soslarda kullanabilirsiniz. Omletinize ekleyebilirsiniz. 

*Zeytinyağı, ghee ve kuyruk yağı, Hindistan cevizi yağına ilave edebilirsiniz. Benzer Ürünler

Diğer Kategoriler
Kuzu Ürünleri Dana Ürünleri Bebek Ürünleri Mini Porsiyonlar Köfte Ürünleri Sakatat Ürünleri Avantajlı Paketler Şarküteri Ürünleri Nebyan Kiler Kurban Paketleri Süt Ürünleri
Yeniliklerimiz ve özel indirimlerimizden haberdar olmak için
E-bültenimize abone olun.

Tel: (0216) 433 33 66 Mesaj Yaz
Nebyan Doğal Güvenlik Özelliklerikapat