Yeniliklerimiz ve özel indirimlerimizden haberdar olmak için
E-Posta listemize abone olun.

Kalın Steakler Nasıl Pişirilmeli?

Sevgili Nebyancılar bonfile, biftek, külbastı, antrikot gibi etleri tavada kurutmadan sulu sulu pişirebiliyor. Peki steakhouselarda servis edilen New York Steakler, T-Bone Steakler yani kalın kalın ızgaralık etleri nasıl pişirmeli? Gelin işi bir üst seviyeye taşıyalım hem de çok pratik ve basit şekilde.

Kalın steakler görüntü olarak insanı korkutabilir. Bu etler sadece mangal kömüründe hakkıyla pişer gibi de düşünebilirsiniz. Ama hiç öyle değil. Çok basit! İnce ızgaralık etlerde olduğu gibi steakleri tuz, zeytinyağı, dilerseniz de karabiberle ovun ve iyice yedirin, 15 dakikada bu oda sıcaklığında bu halde bekletin.

Döküm tavanızı iyice ısıtın, elinizi tavaya yaklaştırdığınızda sıcaklığı elinizde hissedin. Tava iyice ısındıktan sonra etleri tavaya atın cossss sesi çıksın, dumanlar yükselsin, bir dakika bir yüzünü bir dakika diğer yüzünü pişirin (mühürleyin).

Eti önceden 200 derece ısıtılmış fırına koyun. 15 dk. kadar fırında pişirin. Fırından çıkarın, sofraya koymadan 1-2 dk. bekletin ve servis edin. İşte Arjantinliler gibi ustaca bir steak hazırladınız. Hem de işin içine fırın katıp değişiklik de yaptınız. Bu kadar kolay!

Bu tarifle pişirebileceğiniz etler için New York Steak , Dana Pirzola , Dana T-Bone Steak


Daha Fazla Göster
Yeniliklerimiz ve özel indirimlerimizden haberdar olmak için
E-Posta listemize abone olun.
Nebyan Doğal Güvenlik Özellikleriup
kapat