Kuzu İlikli Kemik Et Suyu

Kuzuların ilikli kemiklerini kaynatarak et suyu yapabilir ve yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

Malzemeler
  • Kuzu ilikli kemik

Nasıl Pişirilir ?
  • Kuzuların ilikli kemiklerini kaynatarak et suyu yapabilir ve yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Özellikle soğuk kış günlerinde kalsiyum açısından çok zengin olan et suyu hem kendiniz hem de çocuğunuz için vitamin deposu olacaktır. Hazır bulyon kullanmak yerine kendiniz ilikli kuzu kemiklerini çok pratik şekilde kaynatabilirsiniz.
  • Öncelikle kanlarının iyice gitmesi için kemikleri suya koyarak 1 saat bekletin. Kemikler kanını iyice saldıktan sonra geniş bir tencereye koyun. En kısık ateşte 3-4 saat kaynatın. Kemikleri suda dinlendirerek temizlediğiniz için, kaynarken üst tabakada biriken köpükleri almanıza gerek yok. En az 3-4 saat kaynatmaya devam edin. Et suyu jölemsi kıvama gelene kadar kaynatmaya devam edin ve porsiyonlara bölerek dipfrize kaldırın. Kullanacağınız ölçüde çıkarıp yemeklere katabilirsiniz.
  • Eğer kemiği kaynatırken sebze koymak isterseniz; 1 baş sarımsak, 2 adet orta boy soğan, 1 havuç, yarım demet maydanoz, kereviz sapı ve yaprağı ve 2 adet defne yaprağı kullanabilirsiniz.
  • Siz de doğal kuzuların vitamin deposu olan ilikli kemiklerini çok basit şekilde kaynatıp değerlendirebilirisiniz!

Kuzuların ilikli kemiklerini kaynatarak et suyu yapabilir ve yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Özellikle soğuk kış günlerinde kalsiyum açısından çok zengin olan et suyu hem kendiniz hem de çocuğunuz için vitamin deposu olacaktır. Hazır bulyon kullanmak yerine kendiniz ilikli kuzu kemiklerini çok pratik şekilde kaynatabilirsiniz.

Öncelikle kanlarının iyice gitmesi için kemikleri suya koyarak 1 saat bekletin. Kemikler kanını iyice saldıktan sonra geniş bir tencereye koyun. En kısık ateşte 3-4 saat kaynatın. Kemikleri suda dinlendirerek temizlediğiniz için, kaynarken üst tabakada biriken köpükleri almanıza gerek yok. En az 3-4 saat kaynatmaya devam edin. Et suyu jölemsi kıvama gelene kadar kaynatmaya devam edin ve porsiyonlara bölerek dipfrize kaldırın. Kullanacağınız ölçüde çıkarıp yemeklere katabilirsiniz.

Eğer kemiği kaynatırken sebze koymak isterseniz; 1 baş sarımsak, 2 adet orta boy soğan, 1 havuç, yarım demet maydanoz, kereviz sapı ve yaprağı ve 2 adet defne yaprağı kullanabilirsiniz.

Siz de doğal kuzuların vitamin deposu olan ilikli kemiklerini çok basit şekilde kaynatıp değerlendirebilirisiniz!

Sipariş verebileceğiniz ürünler;

Kuzu İlikli Kemik

İlgili ürün satın alın


Diğer Yemek Tariflerimiz

kapat
Yeniliklerimiz ve özel indirimlerimizden haberdar olmak için
E-bültenimize abone olun.


0 (850) 305 33 55 Mesaj Yaz
Nebyan Doğal Güvenlik Özellikleri

© 2021 Tüm hakları saklıdır.Stok durumu için bölge seçin

Ürünleri göndereceğimiz bölgeyi seçin.